O nás

Atletika Človíček navazuje na úspěšný oddíl 1. AK Chocerady, který se přesunul sídlem do Prahy 2014 a dal za vznik změně názvu Atletika Človíček.

Atletika Človíček úzce spolupracuje Sportovní mateřskou školou Sportík se sídlem v Horoměřicích, kterou vlastní úspěšná tyčkařka a olympionička Kateřina Janků-Baďurová a s A.C. Sparta Praha.
Zaměření našeho oddílu je trénování dětí v atletické školce (děti 3 – 9 let). Naší snahou je dát dětem prvotní základy atletiky formou her a postupně děti naučit správně běhat, skákat a házet. Zároveň se snažíme hodně využívat nářadí a náčiní z dětské atletické sady. Síť mateřských a základních škol zaměřených na sport a zdravý životní styl založily ředitelka Sportovní základní školy a mateřské školy Človíček v Praze a v Choceradech Mgr. Markéta Skalická a tyčkařka a majitelka Mateřské školy Sportík v Horoměřicích Kateřina Janků – Baďurová. Atletika se rozšířila do dalších míst po Praze,kde je srdcem i duší naše trenérka Dita Franklová. Také na Vysočině sportují naši Človíčkové, tentokrát pod vedením Marcely Budíkové a ve středočeském kraji pod vedením Jany Burianové. Jsme rádi za velký zájem u dětí právě o atletiku a proto se chceme i nadále rozšiřovat a těšíme se třeba právě na vás…